PROSTY SPOSÓB UCZENIA SYSTEMU DZIESIĘTNEGO

Jeśli jesteś nauczycielem, który szuka sposobów na uatrakcyjnienie zajęć z matematyki w przedszkolu, czy pierwszych klasach szkoły podstawowej, to trafiłeś w dziesiątkę! Uważamy, że klocki Newmero powinny Cię zainteresować.

Klocki Newmero umożliwiają wspólną zabawę dzieciom w różnym wieku i z różnym poziomem wiedzy. Zostały zaprojektowane tak, aby dzieci same, bez pomocy nauczyciela, mogły odkrywać sposoby ich wykorzystania. Dzięki temu nauczyciel zdobywa czas na zajęcie się klasą jako całością, a dziecko zdobywa bezcenne doświadczenie osiągnięcia czegoś samodzielnie.

Wśród zestawów Newmero znajdziecie „Zestaw przedszkolny” i „Zestaw szkolny”, które z powodzeniem można wykorzystywać na zajęciach w klasie czy większej grupie. Zalecamy rozdzielenie dzieci na 4-5 osobowe grupy. Każda z tych grup powinna mieć do wykorzystania jeden zestaw klocków.

Na potrzeby nauczycieli powstała również platforma „Akademia Newmero”. Jest to baza narzędzi dla nauczycieli, które w połączeniu z ekranem dotykowym, ekranem komputera czy rzutnikiem dają możliwość prostej i zachęcającej dzieci prezentacji możliwości klocków Newmero. W Akademii Newmero znajdziecie nie tylko prezentacje jak używać klocków, ale też specjalnie przygotowane ćwiczenia i karty pracy dla uczniów.
Dzięki gotowym materiałom z Akademii Newmero możecie poświęcić czas na inne potrzeby dzieci, obserwować ich zaangażowanie i cieszyć się z efektów pracy z nimi.

„ZESTAW PRZEDSZKOLNY” TO 5 KOMPLETÓW, ZAWIERAJĄCYCH:

  • bawełniany woreczek
  • 2 zestawy żółtych klocków (cyfry od 1 do 9)
  • 1 zestaw zielonych klocków (liczby od 10 do 90)
  • instrukcję dla nauczyciela (instrukcja w języku polskim jest również dołączana do każdego zestawu)

(łącznie 135 klocków)
Zestaw przedszkolny jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.


„ZESTAW SZKOLNY” TO ZESTAW 5 KOMPLETÓW ZAWIERAJĄCYCH:

  • bawełniany woreczek
  • 2 zestawy żółtych klocków (cyfry od 1 do 9)
  • 2 zestawy zielonych klocków (liczby od 10 do 90)
  • 2 zestawy niebieskich klocków (liczby od 100 do 900)
  • 1 zestaw klocków pomarańczowych (liczby od 1000 do 3000)
  • instrukcję dla nauczyciela (instrukcja w języku polskim jest również dołączana do każdego zestawu)

(łącznie 285 klocków)Obejrzyj filmową instrukcję dla nauczycieli szkolnych lub przedszkolnych która opisuje jak zbudowane są klocki, pokazuje wiele ćwiczeń dla dzieci oraz wyjaśnia jakie są korzyści z wykorzystania klocków na zajęciach.
Pamiętaj proszę, że dla dzieci przedszkolnych zalecamy wykorzystanie tylko żółtych i zielonych klocków.Zapisz