DAJ DZIECKU DOBRY POCZĄTEK


Klocki Newmero to ciekawy i zabawny sposób nauki matematyki dla dzieci.

Przeprowadzono już wiele badań, które dowodzą, że wprowadzenie nauki matematyki u przedszkolaków ułatwia im późniejszą naukę matematyki i czytania w szkole.

Klocki Newmero zostały zaprojektowane w prosty, ale i bardzo przemyślany i sprytny sposób. Twoje dziecko pokocha zabawę tymi kolorowymi klockami.

Dzięki wszystkim elementom wbudowanym w klocki, ich kształtom i wymiarom dziecko może samo je odkrywać i samo zrozumieć, co do czego służy. Taki sposób poznawania podnosi również samoocenę dziecka.Klocki Newmero to innowacyjna, edukacyjna zabawka dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat.
Każdy zestaw składa się z kolorowych klocków. Każdy klocek to jedna liczba bądź cyfra.
Dzieci poprzez wykorzystanie klocków w zabawie przekonują się, że nauka matematyki może być ciekawa i przyjemna. Warto również sięgnąć do ćwiczeń i zadań przygotowanych przez producenta.

Klocki pomagają dzieciom w prosty sposób poznawać system dziesiętny. Dzięki nim mogą:

  • Budować liczby i nazywać je
  • Liczyć i sortować (malejąco lub rosnąco)
  • dodawać do 10 (gra „Przyjaciele dziesiątki”)
  • uczyć się dodawania i odejmowania
  • poznawać wartość liczb a nie tylko ich abstrakcyjny zapis numeryczny

Do tej pory opracowaliśmy spory zestaw gotowych propozycji gier i ćwiczeń, a dzieci z rodzicami i swoimi nauczycielami wciąż wymyślają nowe. My również je wymyślamy i rozwijamy nasz zestaw o kolejne pomysły. Ciekawą grą, w którą grać mogą dzieci będące w różnym wieku i na różnych poziomach edukacyjnych jest gra „Ugotuj liczby„. Warto się z nią zapoznać bo jej zakończenie jest… „magiczne” a to w matematyce dość rzadko spotykane :).

Zapisz